tel. 99884-100 PUCK, ul. Mestwina 11
Strona Główna
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt
  :: INNE GALERIE ::
strona: 1 z 11
Szkolenie uczestników obozów harcerskich ZHP
Kliknij, aby zobaczyć galerię Funkcjonariusze komendy powiatowej PSP w Pucku w ramach prewencji społecznej zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przeprowadzili szkolenie edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa dla uczestników obozów harcerskich ZHP zlokalizowanych na terenie powiatu puckiego. Ponadto strażacy sprawdzili poziom i sposoby wdrożenia zasad bezpieczeństwa obowiązującego w obozie oraz zaznajomienia uczestników obozu ze sposobami alarmowania oraz postępowania na wypadek wystąpienia zagrożenia. Szkolenia odbyły się w pierwszych dniach obozu i uczestniczyło w nim w sumie 741 harcerzy oraz 105 opiekunów. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli również funkcjonariusze policji. Spotkania w obozie harcerskim będą odbywały się cyklicznie po każdej zmianie turnusu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Bieg terenowy w Błądzikowie
Kliknij, aby zobaczyć galerię 7 czerwca 2016 r. od godz.: 10:00, Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo RAZEM, zorganizowało w Błądzikowie zespołowy bieg terenowy (w formie marszu), w trakcie którego rozwiązywane były różnego rodzaju zagadki umysłowe i sprawnościowe. Naszą komendę, w tej bardzo potrzebnej integracji społecznej, reprezentowali: Artur Krzeszowski, Wojciech Żytka, Zenon Stencel i Marek Walkusz. Nie brakowało również innych stowarzyszeń osób niepełnosprawnych oraz przedstawicieli innych instytucji np. Policji. Strażacy przydzieleni zostali do dwóch drużyn: Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES w Gdańsku oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Wejherowo. Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo RAZEM stanęło na wysokości zadania i zamówiło wspaniałą pogodę oraz ciekawą trasę i konkurencje. Resztę, czyli wspaniałą zabawę, zapewnili wszyscy uczestnicy imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Dzień Strażaka 2016
Kliknij, aby zobaczyć galerię W dniu 23 maja, odbył się w naszej jednostce, uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Akademia rozpoczęła się od przyjęcia meldunku przez Z-cę Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Waldemara Miłejko. http://www.strazpuck.pl/galer.php?id=7. Miniony okres podsumował mł. bryg. Bartłomiej Mollin Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. W swoim wystąpieniu podkreślił udział strażaków w licznych działaniach ratowniczo-gaśniczych, profesjonalizm podczas ćwiczeń i szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zaangażowanie w utrzymanie sprzętu w gotowości jak i w poprawę warunków służby w obiektach. Główną część uroczystości stanowiło wręczenie odznaczeń, wyróżnień i awansów. Brązowy Medal za długoletnią służbę otrzymał mł. kpt. Wojciech Żytka. Wręczenie odznaki odbyło się podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka na zamku w Gniewie w dniu 16 maja. Stopień młodszego kapitana Wojciech Żytka otrzymał w dniu 4 maja podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa wyróżniony został st. kpt. w stanie spoczynku Andrzej Żalikowski. Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał natomiast ogn. Tomasz Dettlaff. Awans na stopień aspiranta otrzymał mł. asp. Grzegorz Dettlaff. Awanse na stopień ogniomistrza otrzymali: mł. ogn. Grażyna Kwiek, mł. ogn. Waldemar Ciskowski i mł. ogn. Zenon Stencel. Awans na stopień młodszego ogniomistrza otrzymał st. sekc. Krzysztof Licau i st. sekc. Paweł Mudlaff. Mł. bryg. Jarosław Wszałek oraz ogn. Dariusz Białk zostali wyróżnieni przez Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nagrodą finansową. Komendant Powiatowy PSP w Pucku przyznał specjalną nagrodę finansową mł. ogn. Markowi Walkusz za wyjątkową odwagę i uratowanie części inwentarza podczas pożaru obory w Smolnie w dniu 9 kwietnia 2016 roku. Po wręczeniu odznaczeń, awansów i wyróżnień przyszedł czas na przemówienia zaproszonych Gości. Nie brakowało w nich podziękowań, słów uznania oraz najlepszych życzeń dla strażaków i ich rodzin. Wdzięczność za okazałe wsparcie finansowe dla Pana st. bryg. Andrzeja Rószkowskiego Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz dla przedstawicieli władz samorządowych naszego powiatu, wyraził w postaci upominków Komendant Powiatowy. Specjalne upominki, za pomoc i wsparcie okazane śp. Krzysztofowi Ceynowa zostały wręczone Panom: Wojciechowi Lelek i Przemysławowi Liedtke z OSP Sobieszewo oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa Adiutare w Gdańsku, a także Rafałowi Kaszewskiemu, ratownikowi medycznemu i druhowi z OSP Puck.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Listopadowe szkolenie członków OSP
Kliknij, aby zobaczyć galerię Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku organizowała w listopadzie trzy kursy dla ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Puckiego. Na początku przeprowadziliśmy szkolenia w zakresie ratownictwa technicznego. Dwa kursy zakończone egzaminem w dniu 15 listopada ukończyło z wynikiem pozytywnym w sumie 75 druhów. Po tym kursie rozpoczęliśmy szkolenie dowódców OSP. Zakończyło się one egzaminem w dniu 21 listopada, który pozytywnie ukończyło 39 druhów. 114 nowo-przeszkolonych członków OSP niewątpliwie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP
Kliknij, aby zobaczyć galerię 19 września 2015 r. na puckim stadionie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP naszego powiatu. Organizatorem zawodów była nasza komenda, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Pucku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Pucku. Do rywalizacji stanęło w sumie 15 drużyn, w tym 3 kobiece. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu zawodów, a także naszym sponsorom i darczyńcom: Firma MAWI Reda, Firma Żar-Poż, Firma Delta Service, Firma Scania Puck, Firma FENZY, Firma Medema, Piekarnia – cukiernia Konkol Karwia, Piekarnia Brzóska Puck, Restauracja Nadmorska Puck. Klasyfikacja Generalna zawodów drużyny kobiece 1 miejsce OSP Strzelno I z wynikiem 107,8 pkt. 2 miejsce OSP Karlikowo z wynikiem 109,0 pkt. 3 miejsce OSP Gnieżdżewo z wynikiem 128,4 pkt. Klasyfikacja Generalna zawodów drużyny męskie 1 miejsce OSP Swarzewo z wynikiem 92,5 pkt. 2 miejsce OSP Karlikowo z wynikiem 94,5 pkt. 3 miejsce OSP Żarnowiec z wynikiem 101,7 pkt. 4 miejsce OSP Łebcz z wynikiem 102,0 pkt. 5 miejsce OSP Strzelno z wynikiem 102,1 pkt. 6 miejsce OSP Tyłowo z wynikiem 104,1 pkt. miejsce OSP Wierzchucino z wynikiem 104,1 pkt. 7 miejsce OSP Gnieżdżewo z wynikiem 109,3 pkt. 8 miejsce OSP Chłapowo z wynikiem 110,4 pkt. 9 miejsce OSP Połczyno z wynikiem 114,8 pkt. 10 miejsce OSP Jastrzębia Góra z wynikiem 115,4 pkt. 11 miejsce OSP Prusewo z wynikiem 160,7 pkt.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Przejście kpt. Joachima Marzeion w stan spoczynku
Kliknij, aby zobaczyć galerię Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Komendanta Powiatowego PSP w Pucku mł. bryg Bartłomieja Mollin, który podsumował bogatą karierę zawodową Joachima. Dziękując mu za wieloletnią służbę podkreślił jego niezwykle urozmaiconą drogę awansowania od stażysty do d-cy zmiany. Podczas niespełna 22 letniej służy w Straży Pożarnej Joachim od początku był związany z „podziałem bojowym” uczestnicząc tym samym w niezliczonej ilości akcjach ratowniczych, pożarach czy wypadkach komunikacyjnych. Oprócz takich cech jak determinacja, profesjonalizm, koleżeńskość czy chęć niesienia pomocy, zapamiętamy go również jako niezwykle wesołego z charakterystycznym poczuciem humoru człowieka. Życzymy Joachimowi oraz jego rodzinie i najbliższym duuuuuużo zdrowia, wielu sukcesów w życiu, realizacji zamierzonych planów, spełnienia marzeń i aby o nas nie zapominał.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Pokazowa akcja ratownicza
Kliknij, aby zobaczyć galerię W dniu 09.05.2015 r. w godz. 11.45 do 14.00 zastęp GBA i SLRt z PSP Puck uczestniczył w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Służb Mundurowych. Celem imprezy było przybliżenie informacji na temat służby w Straży Pożarnej, specyfiki pracy, zadań, struktur oraz prezentacji posiadanego na wyposażeniu sprzętu. Podczas festynu przeprowadzono wspólnie z policją pokaz działań ratowniczych podczas wypadku samochodowego z jedną osobą poszkodowaną, uwięzioną w pojeździe. Następnie zainteresowanym został pokazany i omówiony sprzęt znajdujący się na wyposażeniu samochodów GBA i SLRt.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Dzień Strażaka 2015
Kliknij, aby zobaczyć galerię W dniu 21 maja 2015 r. w siedzibie naszej komendy odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Na naszą uroczystość przybyli: Z-ca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku st. bryg. Waldemar Miłejko, władze samorządowe miast i gmin powiatu puckiego z V-ce starostą Panem Tomaszem Hermann, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, urzędów i instytucji. Dzień Strażaka jest znakomitą okazją do podsumowania minionego roku oraz do wręczenia zasłużonym strażakom odznaczeń, wyróżnień i awansów. Medalem za Ofiarność i Odwagę, który został wręczony podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Malborku odznaczony został st. ogn. w stanie spoczynku Andrzej Jeka. Na naszej uroczystości nasz kolega otrzymał od Komendanta Powiatowego, mł. bryg. Bartłomieja Mollin pamiątkową statuetkę. Na uroczystości w Malborku odznaczeni zostali także: Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – mł. bryg. Bartłomiej Mollin, kpt. Joachim Marzeion oraz st. ogn. w stanie spoczynku Janusz Ginter. Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – mł. asp. Krzysztof Minga, mł. asp. Grzegorz Dettlaff, ogn. Miachał Lessnau, ogn. Szymon Kwiek, ogn. Mariusz Roeske, mł. ogn. Łukasz Maciejewski W trakcie uroczystości w naszej komendzie Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymał mł. asp. Krzysztof Minga, natomiast Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymała mł. ogn. Grażyna Kwiek. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali: Na stopień aspiranta sztabowego – st. asp. Ryszard Lieske Na stopień starszego aspiranta – asp. Marcin Karnowski Wyższe stopnie podoficerskie otrzymali: Stopień ogniomistrza: mł. ogn. Krzysztof Żaczek, mł. ogn. Tomasz Dettlaff, mł. ogn. Michał Klaffke, mł. ogn. Szymon Kwiek Stopień młodszego ogniomistrza: st. sekc. Łukasz Maciejewski, st. sekc. Paweł Myszke, Stopień starszego sekcyjnego: sekc. Tomasz Piontke Stopień starszego strażaka otrzymał str. Krzysztof Rumpca Nagrodą Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku wyróżniony został mł. asp. Krzysztof Minga.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Zakończenie kursu konserwatorów-kierowców
Kliknij, aby zobaczyć galerię 19 i 26 kwietnia, w Komendzie Powiatowej PSP w Pucku, zostały wręczone świadectwa ukończenia kursu konserwatorów-kierowców dla ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Łącznie do egzaminu przystąpiło 57 osób, który wszyscy zaliczyli pozytywnie. Strażacy przeszkoleni zostali z obsługi i konserwacji sprzętu ratowniczego, armatury wodnej, zasad bezpiecznego prowadzenia pojazdów pożarniczych i pracy w aparatach OUO. Szkolenia, prowadzone przez strażaków z PSP Puck, odbywały się od poniedziałku do soboty natomiast egzaminy przeprowadzone zostały w niedzielę. Zdjęcia prezentowane w galerii zostały wykonane podczas egzaminu II kursu w dniu 26 kwietnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Narada roczna
Kliknij, aby zobaczyć galerię 14 marca 2015 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej naszego powiatu w 2014 roku. Udział w naradzie wzięli V-ce Starosta Pucku Pan Tomasz Herrmann, Burmistrz Miasta Jastarnia Pan Tyberiusz Narkowicz, Wójt Gminy Puck Pan Tadeusz Puszkarczuk, Pan Henryk Hebel przedstawiciel UM Puck oraz prezesi i naczelnicy jednostek OSP Powiatu. Wszystkich przybyłych na naradę przywitał Komendant Powiatowy, który przedstawił najważniejsze informacje dotyczące działalności jednostek ochrony ppoż. w naszym powiecie, głównie dotyczące działalności ratowniczej, wyposażenia, spraw gospodarczych i organizacyjnych. W dalszej części przedstawiono zebranym sprawy dotyczące rozliczeń dotacji w jednostkach, spraw operacyjnych w tym organizacji sieci jednostek, podsumowania szkoleń, inspekcji gotowości operacyjno – tecznicznych a także analiz prowadzonych działań ratowniczych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
strona: 1 z 11